We maken van Het Steen het toeristisch onthaalcentrum van Antwerpen. We restaureren de kathedraaltoren tot en met de vergulde klok en de haan op de spits. We zorgen ervoor dat het stadhuis een moderne energiezuinige werkplek wordt waarbij de erfgoedwaarde van de gevel tot aan het goudleerbehang onze aandacht krijgt. Ook de totaalrestauratie van de Sint-Jacobskerk ging van start, een kunst- en cultuurhistorische parel die elke bezoeker kan bewonderen, ook tijdens de werken.
We mochten in 2019 een nieuwe brandweerkazerne openen in Wilrijk, die de aanrijtijden van de brandweerlieden verlaagt en we bouwden volop verder aan een politiekantoor in Merksem. Ingrepen die onze stad nog net iets veiliger maken om in te wonen. En dat wonen zit in ons dna. Ook het afgelopen jaar vormden we enkele leegstaande panden om tot nieuwe levendige gezinswoningen. Gezinnen hebben hedendaagse scholen nodig en daarom realiseren wij het Land van Nu, Kosmos, Nieuw Zuid en Studio Dynamo. Gezinnen voor wie de stad een aantrekkelijke leefplek is dankzij een park zoals Brialmont en infrastructuur zoals een fietshelling aan de Parkbrug, allen projecten om trots op te zijn. Dankzij onze mensen van contractbeheer geven we ruimte aan zomerbars, lunchzaken en andere al dan niet tijdelijke invullingen van leegstaande panden.
Al die infrastructuur vraagt om een kwalitatief onderhoud. Ook dat verzorgen onze teams, en met toewijding. Als blijkt dat basisschool Heilig Hart bij het begin van het nieuwe schooljaar nog enkele klaslokalen nodig heeft, dan vormt ons onderhoudsteam in een handomdraai een gedateerd bijgebouw om tot aangename, veilige en energiezuinige klaslokalen. Elke dag weer mag ik getuige zijn van die verwezenlijkingen, van mensen die hun hart in hun werk leggen en vooral in hun stad. Een dankbare job.
Myriam Heuvelman
CEO AG Vespa
Nog enkele voorbeelden uit het patrimonium van de stad: Middelheim collectiepaviljoen, Het Steen, het stadhuis, districtshuizen, Rubenshuis, Pension Van Schoonhoven, Belvédère Park Sorghvliedt, sporthal Ekeren, sporthal Rode Loop
Enkele voorbeeldprojecten uit het patrimonium van AG Vespa: Grote Markt 29, Vleminckveld 25, Sint Jacobsmarkt 16-18, Sint Jacobsmarkt 20-22, Noorderpershuis, Tavernierkaai 1, ModeMuseum, Kloosterstraat 15, Belgiëlei 91, Speelpleinstraat 53-55
Om de communicatie naar en tussen medewerkers te bevorderen, startten we ook met de bouw van een nieuw medewerkersportaal. Begin 2020 wordt dit nieuwe platform gelanceerd.
De raad van bestuur van AG Vespa stelt de beleidslijnen op, het directiecomité staat in voor de dagelijkse leiding en zorgt voor de uitvoering van de beleidslijnen.
Lees meer
Je kan hier de jaarrekening van 2019 bekijken.